Uncategorized

Ssangyong Nerenin Malı

Ssangyong Kore’ de üretilen ilk ve en eski jeep ve SUV tarzı araçları piyasaya süren otomobil markasıdır. Kullanıcıları tarafından Bagaj ve Motor hacmi konusunda çok konuşulan SSangyong araçlarını kullananlar, 2×4 ve 4×4 araçlarından birini kullandıktan sonra başka marka jeeplerden, Ssangyong araçlarından aldıkları memnuniyeti alamıyorlar.

Ssangyong Motorun İlk Kuruluşu

1954 yıllarında 24 yaşında Donghwan Ha isimli bir otomobil teknisyeni tarafından ilk temellerini attı. Kore savaşı zamanlarında Amerika’ya ait hurda kamyonlardan motor şanzıman ve aksı tren raylarını kullanarak bir davul otobüs yapmayı başarmıştı bu başlangıç Ssangyongun ilk temelleriydi.

İşini ilerletip bir otomobil Endüstri merkezi kuran ve 4×4 araçlar üretmeye başlayan Ha Dong Hwan Otomobil Endüstri Merkezi, Ssangyong’un ilk aracı olan Korando’nun imalatını tamamlamış oldu.

Ha Dong Hwan, Borçlanma yapmadan işlerini başarıyla sürdürürken daha büyük başarılara imza atmak ve yeni bir araba üretimi yapmak istiyordu. Bunu yapabilmesi için gerekli finansa sahip olmayan Ha Dong Hwan Çareyi SSangyong Group başkanı Kin Seok -Won Belirli şartlar ile Firmayı devralacağını söyledi ve 1988 yılında Dong-A motorsu alıp adını da ” Ssangyong Motor ” olarak değiştirdi.

Ssangyong ve Mercedes Motor

Ssangyong motor SUV konusunda uzmanlaşmıştı ve daha ileri bir adım atıp teknolojiyi yakından takip etmek istiyordu bu sağlam adımı sağlamak için Almanya ‘da Mercedes-Benz ile anlaşma yaptı. Önce SUV Musso daha sonra Yeni Korondayı Piyasaya sürdü ve 4×4 olarak en iyi araç kategorisinde guinness rekorlar kitabına girdi.

Ssangyong hem ekonomik hem siyasi nedenlerden dolayı 5 kez sahibini değiştirdi. En son Hintli otomobil üreticisi Mahindra tarafından sahip çıkılan SSangyong, Mahindra yönetimiyle en çok araba satışını yakalamış ama Covid 19’un neden olduğu ekonomik krizlerden dolayı Mahindra ‘da artık SSangyong için daha fazla yardımcı olamayacağını duyurmuştu.

SSangyong Araba Modelleri

SUV ve Kalite konusunda çok iyi olan SSangyong markanın Üretiminin devam etmesi borçlarının kapatılabilmesi için mahkeme tarafından gerekli destek verileceği yönünde karar çıktı.

Ssangyong Suv ürettiği modeller Şu Şekildedir;

  • Tivoli.
  • Rexton.
  • Musso.
  • Rodius.
  • XLV.
  • Korando Sports.
  • Korando.
  • Actyon.

SSangyong üretimini hem model hem de kalite olarak devam ettirebilmiş ve kazalarında sağlamlığı neredeyse kesinleşmiş araba markasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.