Uncategorized

Taç Nerenin Malı

Taç 1953 yılında kurulan Zorlu Grubun bünyesinde 1973 yılından beri hizmet veriyor. taç nerenin malı diye soracak olursak Taç bir Türk malıdır. Mehmet Zorlu tarafından 1953 yılında Denizli’nin Babadağ ilçesinde kurulmuştur. Zorlu Holding Türkiye’nin ev tekstil ürünlerini üretebilmek için Taç mağazasını kurmuştur. Zorlu Holding 1994 yılında Vestel’i satın alarak Zorlu’nun bünyesine katmıştır. Tekstil ürünlerinde bir dünya markası olan Taç her geçen gün kalitesine kalite katıyor. Hemen hemen her kişiye hitap ediyor.

Taç Hakkında

Mehmet Zorlu tarafından 1953 yılında kurulan Zorlu Holding ilk dükkanını 1960’lı yıllarda Trabzon ilinde açmıştır. 1973 yılında ise Taç mağazalarını kuran Zorlu bu yılda Türkiye’de ilk 220 cm ölçüsünde nevresim ve çarşaf üretimi yaptılar. Bugüne kadar ürettikleri ürünler genelde her ev kadını tarafından takip edilip ve beğenilen ürünlerdir. Her kadının evinde mutlaka istediği ürünlerdir.

Türkiye Genelinde Taç Mağazaları

Zorlu Grubun bünyesinde faaliyet gösteren Taç dünyaya açılamamış ve sadece Türkiye’de hizmet veriyor. Ancak Zorlu Grup Dünya çapında hizmet veren bir firmadır. Türkiye’de toplam da 13 ilinde mağazası bulunuyor. Taç Afyonkarahisar, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Bilecik, Gaziantep, Hatay, Kırıkkale, Konya, Nevşehir, Trabzon ve İstanbul illerinde mağazalarında hizmet veriyor.

Bu illerin dışında başka aracılar vasıtasıyla satış yapıyor. Zorlu Grup 1970 ve 1980’li yıllarda Bursa’ya taşındı ve burada dokuma ve tül fabrikası kurmuştur. Bu fabrikadan başarı sağladığı için yine Bursa’da polyester iplik fabrikası kurmuştur. Başarısını her geçen gün arttıran Taç ürettiği malzeme çeşitliliği de artıyor. Çünkü artık insanlar tarafından benimsenen bir marka olmuştur.

Taç Mağazalarında Satılan Ürünler

Taç mağazalarında satılan ürünler çok kaliteli ve şık malzemelerdir. Bu mağazalarda satılan malzemeleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Tek kişilik yün yorgan
  • Çift kişilik yün yorgan
  • Alez çeşitleri
  • Perde çeşitleri
  • Nevresim takımı
  • Yatak örtüsü
  • Çeyiz takımları
  • Pike ve pike takımları

Gibi ürünleri taç mağazalarında bulmak mümkündür. Bu ürünler her kadının evinde istediği ürünlerdir. Taç mağazasında ki ürünler tamamen ev tekstili üzerine oluşturulmuş durumdadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.